Polskie Koleje Linowe

Logo Polskich Kolei Liniowych

Polskie Koleje Linowe

85–letnia tradycja zobowiązuje.

W Tatrach, Beskidach, Pieniach i...

Właścicielem Polskich Kolei Linowych (PKL) jest pośrednio Fundusz lnwestycji lnfrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR).

To firma z ponad 85–letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce: w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach, w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy–Zdroju na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz  na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno–wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób.

Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie. 

Małopolski krajobraz