Pochodzenie ma znaczenie

- to idea, która przyświeca Małopolsce w tym projekcie.

Made in Małopolska to proces budowania w świadomości samych Małopolan, ale także odbiorców z innych regionów, pozytywnych skojarzeń poszczególnych marek z miejscem ich powstawania. 

To projekt, który podkreśla i potwierdza jakość i wartość produktów, miejsc i usług, które tworzą nasi Mieszkańcy. Województwo małopolskie tworzy w ten sposób przestrzeń do partnerskiej współpracy, promocji regionalnego biznesu, miejsc, instytucji czy inicjatyw, które zasługują na szczególną rekomendację Małopolski. 

Projekt polega na przyznawaniu specjalnego znaku "Made in Małopolska", który potwierdza ich szczególną wartość i wspiera w promocji i wzmacnianiu marki. 

Do projektu mogą zgłaszać się przedsiębiorcy, przedstawiciele biznesu, branży dizajn, gastronomicznej, samorządy oraz obiekty czy miejsca o szczególnym walorze promocyjnym, a także instytucje czy organizacje, które mogą pochwalić się nieszablonowymi inicjatywami.  

Każdy po otrzymaniu znaku "Made in Malopolska" staje się Partnerem projektu i otrzymuje prawo do posługiwania się nim na etykietach czy opakowaniach produktów, stronach internetowych czy we własnych działaniach promocyjnych. Stosowanie znaku jest wyraźnym sygnałem dla odbiorców, że rekomendowane produkty, usługi czy inicjatywy są godne szczególnej uwagi.