Dolina Karpia

Na dobry początek

Marka lokalna Dolina Karpia jest narzędziem promocji produktów i usług lokalnych związanych z regionem, oferowanych przez twórców i usługodawców z obszaru Doliny Karpia.

Lokalnie z Marką

Dolina Karpia to atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo obszar siedmiu gmin położonych w Małopolsce, w powiatach oświęcimskim oraz wadowickim. W jego skład wchodzą gminy: Brzeźnica, Osiek, Polanka Wielka, 
Przeciszów, Spytkowice, Tomice i Zator.

Dolina Karpia obejmuje teren historycznego zagłębia hodowli karpia i rozciąga się na setkach hektarów w dolinie Wisły i Skawy. Jest to obszar o wybitnych walorach przyrodniczych i kulturowych, stanowiący doskonałą destynację turystyczną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – jest to idealne miejsce zarówno dla miłośników przyrody, amatorów turystyki aktywnej, jak również dla osób szukających ciszy i odpoczynku.

Nasze najbardziej znane produkty to: karp wędzony, karp w zalewach, krówka zatorska, lody zatorskie, chleb Revel z Doliny Karpia, lody Revel, miód rzepakowy, nektarowy, wielokwiatowy, wafelki zatorskie, landrynki zatorskie, mąka orkiszowa, ziarno orkiszu, olej rzepakowy, olej lniany, stoisko produktów lokalnych Doliny Karpia, spływy kajakowe, wypożyczalnia rowerów, warsztaty pszczelarskie, warsztaty z produkcji krówki zatorskiej.

Można tutaj odbyć wycieczkę ornitologiczną po kompleksie stawowym Przeręb, posilić się w restauracjach „Revel”, „Resto Restauracja & Kawiarnia”, „Tarniówka”, a odpocząć w obiektach noclegowych „Villa Natura”, „MOLO Resort”, „Radocza Park Hotel Active & Spa”. 

Kajaki na wodzie