Miodny Szlak

Marka lokalna

Marka Miodny Szlak powstała z inicjatywy Fundacji „Po Zdrowie do Natury” w celu promocji regionu. Misją Miodnego Szlaku jest dbałość o tradycję, bogatą kulturę i historię Sądecczyzny zamkniętą w lokalnych produktach twórców ludowych, lokalnych przewodników i przedsiębiorców związanych z Miodnym Szlakiem.

Miodny Szlak

…plastrami pasji odkrywa naturę Beskidu Sądeckiego. Wabi wędrowców zapachem jodły i miodu oraz smakiem tradycyjnych produktów.

Pieszo, konno, rowerem czy kajakiem, na nartach czy na linach po skarb przybywają tu turyści, podróżnicy i kuracjusze. Przemierzają pasma Radziejowej i Jawo-rzyny, wiedzeni nurtem Dunajca i Popradu. Zdrojowe wody, lecznicze zabiegi i krople rosy o poranku dodają przyrodzie zdrowego wigoru.

Miodny Szlak to opowieści lokalnych przewodników o kulturze, tradycji i burzliwej historii tego miejsca, które niosą się echem wśród gór. Chórki potoków, la-sów szepczą swoją opowieść, by cieszyć się magią każ-dej spędzonej tu chwili.

Miodna Kamianna to szczególne uroczysko na Miod-nym Szlaku, wobec którego konkretnego kształtu, smaku nabierają marzenia. Każdy z nas znajdzie tu od-powiedni dla siebie plaster!

Na zdrowie, na spokój, aktywność fizyczną, zabawę, natchnienie, spełnienie… Każdy pasuje jak ulał do miodnej rodziny!

Krajobraz Małopolski