Góra Parkowa

Góra Parkowa

Zlokalizowana jest w samym centrum Krynicy–Zdroju, a na jej szczyt możemy dostać się oryginalnymi i odrestaurowanymi wagonami kolei linowo–terenowej pochodzącymi z lat 30–tych ubiegłego wieku, które znajdują się w ośrodku turystycznym PKL.

Olśniewająca

Góra Parkowa olśniewa historią i zachwyca nowoczesnością. Znajdujący się tu ośrodek turystyczny PKL przeszedł gruntowną modernizację. Turyści odwiedzający to miejsce mogą za pomocą nowoczesnych multimediów wziąć udział w sentymentalnej podróży w czasie do lat 30. XX wieku.

Na szczycie Góry Parkowej czekają na wszystkich retroatrakcje, m.in. retro fajfy, pokazy charlestona oraz muzyka na żywo. W Parkowej Restauracji i Parkowej Kawiarni, miejscach nawiązujących do eleganckiego stylu art deco, można skosztować dań, które królowały w minionej epoce.Przy budynku górnej stacji na Górze Parkowej czeka zjeżdżalnia pontonowa oraz kompleks „Rajskich Ślizgawek”, a także miniatura wagonu kolei, czyli fotobudka, w której można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle wybranej starej fotografii z Krynicy–Zdroju.

Miłośnikom stylu retro z pewnością do gustu przypadnie też wystawa „Wehikuł czasu”, dostępna również przy górnej stacji kolei. 

Występ artystyczny