Gubałówka

Gubałówka

Na sam szczyt Gubałówki dostaniemy się koleją linowo–terenową PKL. Choć wjazd trwa  kilka minut, to z wagonika można podziwiać przepiękne krajobrazy i górskie szczyty Tatr.

Wyjątkowe miejsce

To wyjątkowe i kultowe miejsce położone w samym centrum Zakopanego. Wzniesienie jest na pierwszym miejscu zameldowań w aplikacjach internetowych wśród turystów przyjeżdżających do Zakopanego.

Gubałówka na czas wakacji zamienia się w najwyżej położoną w Polsce plażę. Na wygodnych leżakach można odpocząć, odprężyć się, naładować baterie, a przy okazji podziwiać piękne Tatry. Do dyspozycji jest także zjeżdżalnia grawitacyjna, której wagoniki osiągają prędkość ok. 20 km/h.

Zimą Gubałówka zamienia się w magiczną Krainę Światła i najwyżej położony świetlny park w Polsce. Miłośnicy szusowania mogą natomiast skorzystać z udostępnionej 300–metrowej trasy narciarskiej z wyciągiem orczykowym. Na Gubałówce czeka także specjalnie wyprofilowany ze śniegu zjazdowy Tor Snowguubing’owy. Na wzniesieniu znajduje się również Restauracja Tarasy Gubałówka oraz Widokówka, a także Cafe Gubałówka z widokiem na przepiękną panoramę Tatr.

Taras widokowy na Gubałówce