Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch

Jeden z najbardziej znanych i popularnych szczytów w Tatrach. Odwiedzany przez turystów przez cały rok

Granie, góry, lasy

Na Kasprowy Wierch prowadzi jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa, której stacja początkowa znajduje się w Kuźnicach.4 km trasę na szczyt góry pokonamy w dwóch odcinkach z przesiadką na Myślenickich Turniach.

Podczas podróży z wysokości wagonu kolei linowej PKL poznamy świat tatrzańskiej przyrody oraz będziemy podziwiać górskie granie, lasy, schroniska, trasy narciarskie.

Kolej linowa PKL czynna jest przez cały rok. W letnie dni możemy wjechać na Kasprowy Wierch, by podziwiać tatrzańskie szczyty, piękne wschody oraz romantyczne zachody słońca, a także wziąć udział w  akacji edukacyjnej: #StacjaEdukacja.

Kasprowy Wierch to również „święta góra narciarzy”. Znajduje się tu najbardziej znana i najwyżej położona stacja narciarska w Polsce. Miłośnicy sportów zimowych mogą tu skorzystać z  dwóch, jedynych w Polsce tras narciarskich o charakterze alpejskim, które pokryte są w pełni naturalnym śniegiem. Trasy usytuowane są w Dolinie Gąsienicowej (o długości 1200 m) i Goryczkowej (o długości 2100 m). Dostępna jest również nartostrada prowadząca aż do Kuźnic.

Widok z Kasprowego Wierchu